Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Międzychodzie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Flaga Powiatu Międzychodzkiego


Flaga Powiatu Międzychodzkiego została ustanowiona prze Radę Powiatu Międzychodzkiego Uchwałą Nr XXXIII/227/2013 z 29.08.2013r.

Pierwowzorem kształtu płata flagi powiatu międzychodzkiego jest chorągiew ziemska, znak pod którą stawały oddziały ziemskie w przypadku zagrożenia Rzeczypospolitej. Flaga powiatu międzychodzkiego składa się z dwóch elementów: z części czołowej płata o proporcjach 5:5 oraz ściętego ogona o proporcjach 5:6. W części czołowej płata, na dwóch pasach ( patrząc od góry czerwonym i białym) umieszczono tarczę herbową z godłem powiatu międzychodzkiego. Ścięty ogon podzielony jest na cztery równe pasy ułożone poziomo odpowiadające ilości gmin wchodzących w skład powiatu międzychodzkiego. Ułożone są one naprzemiennie w następującym układzie, patrząc od góry: złoty (żółty), biały, czerwony i złoty (żółty). Flaga jest dwustronna - lewa strona flagi odpowiada prawej.

Projekt został przygotowany przez regionalistów powiatu międzychodzkiego. Autorami projektu są Zbigniew Jakubowski artysta plastyk, Artur Paczesny historyk - regionalista i Robert Jędrzejczak archeolog.

http://www.powiat.miedzychod.samorzady.pl/?a=4128

Uchwała została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego z 2013r.poz. 5165 - data ogłoszenia 11.09.2013r.

pod którą stawały oddziały ziemskie w przypadku zagrożenia Rzeczypospolitej. Flaga powiatu międzychodzkiego składa się z dwóch elementów: z części czołowej płata o proporcjach 5:5 oraz ściętego ogona o proporcjach 5:6. Flaga podzielona jest na cztery równe pasy ułożone poziomo odpowiadające ilości gmin wchodzących w skład powiatu międzychodzkiego. Ułożone są one naprzemiennie w następującym układzie, patrząc od góry: złoty (żółty), biały, czerwony i złoty (żółty). W części czołowej płata, na pasach umieszczono tarczę herbową z godłem powiatu międzychodzkiego. Flaga jest dwustronna - lewa strona flagi odpowiada prawej.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 flaga Powiatu Międzychodzkiego.pdf (PDF, 177.17Kb) 2015-07-01 09:53:48 523 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Małgorzata Dorota Kiełbasa 01-07-2015 09:41:45
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Małgorzata Dorota Kiełbasa 01-07-2015
Ostatnia aktualizacja: Małgorzata Dorota Kiełbasa 01-07-2015 09:53:48