Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Międzychodzie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Zasady używania herbu

 

Zasady używania herbu powiatu międzychodzkiego

 1. Herb powiatu międzychodzkiego jest jego własnością.

 2. Herb powiatu jest znakiem prawnie chronionym i  podlega ochronie prawnej.

 3. Herb  powiatu może być używany i wykorzystywany w sposób zapewniający mu należytą cześć i szacunek oraz prestiż i powagę, przewidzianą dla insygniów władzy, nie godzący w dobre obyczaje i interes powiatu.

 4. Prawo używania herbu powiatu międzychodzkiego przysługuje organom powiatowym, Starostwu Powiatowemu oraz powiatowym jednostkom organizacyjnym.

 5. Herb powiatu międzychodzkiego umieszcza się na budynkach, w pomieszczeniach urzędowych oraz salach posiedzeń należących do organów powiatu międzychodzkiego, powiatowych jednostkach organizacyjnych oraz innych miejscach, w których umieszczenie herbu nie narusza jego powagi i znaczenia.

 6. Nieodpłatne używanie herbu powiatu w celach niekomercyjnych  dla podkreślenia związku z powiatem oraz jego promocji  przysługuje instytucjom, organizacjom , osobom fizycznym  i prawnym  oraz jednostkom nie posiadających osobowości prawnej,  po uzyskaniu   zgody Zarządu Powiatu .

 7. Używanie herbu powiatu przez podmioty gospodarcze w  celach komercyjnych oraz umieszczenie go  na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego lub w innych przypadkach  wymaga zgody Zarządu Powiatu.

 8. Wnioski w sprawie uzyskania zgody, o których mowa w pkt. 6 i pkt. 7 należy składać do  Zarządu Powiatu. Wnioski  winny określać w szczególności proponowany sposób używania herbu powiatu, miejsce oraz okres używania. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 3 do uchwały.

 9. Zarząd Powiatu  może wyrażoną zgodę cofnąć lub zawiesić, jeżeli uprawniony naraża honor lub interes powiatu  na szkodę albo nie zachowuje warunków, 
  na których zgoda została udzielona lub używa wizerunku herbu niezgodnie z przeznaczeniem.

 10. Herb powiatu międzychodzkiego  nie może być wykorzystywany w kampanii w wyborach powszechnych każdego szczebla, prowadzonej przez komitety wyborcze ugrupowań, stowarzyszeń społecznych, fundacji, partii politycznych oraz przez kandydatów niezależnych.

 

 

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 wniosek.doc (DOC, 40.00Kb) 2015-07-01 09:36:52 514 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Małgorzata Dorota Kiełbasa 01-07-2015 09:33:18
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Małgorzata Dorota Kiełbasa 01-07-2015
Ostatnia aktualizacja: Małgorzata Dorota Kiełbasa 01-07-2015 09:38:49